Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Запорожцам расскажут тайны

Запорожские историки приглашают на “каменные” посиделки

“Книгарня “Є” и Национальный заповедник «Хортица» приглашают на вечер с Олегом Власовым, Вячеславом Зайцевым и Анатолием Волковым «Каменская Сечь: история, археология, современность и будущее».

“Кам’янська Січ є філією Національного заповідника «Хортиця». Ця пам’ятка археології розташована на правому високому березі Дніпра в межах с. Республіканець Бериславського району Херсонської області.

Назва її утворюється від річки Кам’янка, яка оминає півострів з одного боку, а Дніпро, в який вона впадає – з іншого. Ця Запорозька Січ на річці Кам’янці, утворилася після зруйнування росіянами Старої (Чортомлицької) Січі в 1709 році (поблизу сучасного м.Нікополя). Існувала з 1709-1711 та з 1728-1734 рр.

Кам’янська Січ цікава тим, що, хоча козаки ній перебували не тривалий час – там багато археологічних артефактів, бо п’ять Січей запорожців знаходяться на дні Дніпра, в тому числі найтриваліші за часом – Стара та Нова. Ці предмети після археологічних розкопок, реставрації та вивчення – складають колекцію Національного заповідника «Хортиця», – рассказали в национальном заповеднике “Хортица”.

Посиделки с историками состоятся 12 марта с 18:30. Место встречи – пр. Соборный, 137. Вход свободный.

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *