Нажмите "Enter", чтобы перейти к контенту

Завдяки міській програмі розвитку Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» отримав значний поштовх у розвитку

Нове життя аеропорту почалося й завдяки міському голові Володимиру Буряку, який, всупереч сумнівам скептиків, зумів побудувати в Запоріжжі сучасний термінал

Рівень розвитку сучасного міста визначається багатьма складниками – економічними, культурними, соціальними. Важливим у цьому переліку є транспортне сполучення, зокрема повітряне. Важко уявити велике сучасне європейське місто без працюючого міжнародного аеропорту. Запоріжжя ще кілька років тому могло залишитися без власного аеропорту, який опинився перед загрозою закриття. Однак завдяки міській програмі розвитку аеропорту, розробленої за дорученням міського голови Володимира Буряка, його вдалося не лише зберегти. Міжнародний аеропорт «Запоріжжя» отримав значний поштовх у розвитку.

Будівництво нового пасажирського терміналу – частина міської програми розвитку Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». Її було розроблено за ініціативи міського голови Володимира Буряка. Впровадження програми розпочалося у 2016 році. Її метою було не лише зберегти у Запоріжжі міжнародний аеропорт, який знаходився під загрозою закриття, але і сприяти його розвитку, збільшенню прибутків та кількості пасажирів, відкриттю нових рейсів. Запоріжці та мешканці сусідніх областей мали отримати можливість літати до інших країн дешево та у комфортних умовах. Зараз з повним правом можна сказати, що результату було досягнуто.

Будівельні роботи у новому терміналі Міжнародного аеропорту «Запоріжжя» розпочалися у грудні 2017 року та були завершені у грудні 2019 року. Після цього розпочався період введення в експлуатацію, налагодження обладнання, інші підготовчі роботи. Процес будівництва та введення терміналу в експлуатацію постійно контролював міський голова Володимир Буряк.

За кілька років, окрім нового сучасного термінала, місто отримало нову дорогу до аеропорту, відремонтовано злітно-посадкову смугу, продовжується оновлення обладнання аеропорту. Відкрито автобусний маршрут з великими автобусами з аеропорту до центру міста.

16 жовтня місто отримало державний сертифікат, який дозволяє розпочати роботи терміналу. Він розпочинає свою роботу вже 19 жовтня. Нагадаємо, площа нового терміналу понад 12 тисяч квадратних метрів, пропускна здатність – 400 пасажирів на годину. Його послугами вже зможуть скористатися пасажири 2 рейсів: ранковий Запоріжжя-Бориспіль та вечірній Бориспіль-Запоріжжя авіакомпанії «SkyUp». Також на наступному тижні розпочнеться обслуговування міжнародних рейсів.

Аеропорт працюватиме з дотриманням карантинних вимог. В умовах карантинних обмежень потрібний час на запуск низки сервісів (упаковка багажу, кафе, медичний пункт, сервіси для обслуговування пасажирів з інвалідністю, оренда автомобілів, пункт ПЛР тестування, офіси авіакомпаній, каси продажу авіаквитків, бізнес зал, зал для конференцій, ТІЦ, кімнати для куріння, магазини безмитної торгівлі, кімната для матері і дитини). Їх вводитимуть в експлуатацію поступово.

Оновлений аеропорт – це нові можливості для міста і містян! Це крок до включення Запоріжжя у світовий повітряний простір!

Наявність сучасного аеропорту дуже важлива для розвитку інфраструктури міста. Завдяки привабливим умовам збільшується пасажиропотік, що в свою чергу, позитивно вплине на рівень розвитку економіки регіону та збільшить кількість туристів.

Международный аэропорт Запорожья: история успеха

З 2015 року у запорізькому аеропорту кількість пасажирів зросла у кілька разів. Зокрема у 2019 році аеропорт обслужив понад 400 тисяч пасажирів. За кілька років було відкрито низку міжнародних рейсів. Зокрема до Варшави, Барселони, Будапешта, Вроцлава, Гданська, Кракова та інших міст. Запоріжці отримали можливість подорожувати до багатьох міст Європи, при цьому вартість квитків до багатьох з них складає від 15 євро. Значною популярністю користується і бюджетний рейс до Києва, з вартістю квитків від 500 гривень.

У планах відкриття рейсів до Ріміні, Іракліона, Праги, Ларнаки та інших міст. Нажаль, на ситуацію негативно вплинула епідемія коронавіруса. Через це багато рейсів були тимчасово закриті, або перенесене їх відкриття, зменшився пасажиропотік.

Однак запорізький аеропорт продовжує розвиватися. Вже наступного року пасажиропотік може збільшитися до 500-700 тисяч. У перспективі новий термінал зможе обслуговувати до 1 мільйона пасажирів на рік. Однак багато буде залежати від ситуації з коронавірусною інфекцією.

Важливо, що КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя» зможе обслуговувати і сусідні території, на яких мешкає більше 4 млн осіб.

вПривабливі умови для перельотів, розвинута інфраструктура та якісні туристичні продукти зможуть зробити Запоріжжя не лише містом, яке запам’ятається виключно аеропортом, а й гарним туристичним містом, куди варто завітати й обов’язково включити в туристичний маршрут!

Будьте первым, кто оставит комментарий!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *